Uzaktan Eğitimle Kur’an-ı Kerim Öğrenme Şansı Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın uzaktan eğitimle başlattığı Kur’an-ı Kerim Öğretim Programı’na kayıtlar Avcılar Müftülüğünde devam ediyor.

Konu Hakkında Gazetemize açıklamada bulunan Avcılar Müftüsü Bekir Derin ; Pandemi süreci nedeniyle Kur’an kurslarımızda yüz yüze gerçekleştirilemeyen eğitim – öğretim faaliyetleri online olarak devam etmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığımız, şimdi de Kur’an okumayı bilmeyen vatandaşlarımıza yönelik “Haydi Türkiye Evden Kur’ an  Öğrenmeye” sloganıyla yeni bir eğitim – öğretim programı daha başlatmıştır.

Haftada 3 gün ve günde 2 saat dersin yapılacağı program 2 tur şeklinde gerçekleştirilecektir. Programın ilk turuna, 21 Aralık 2020 – 3 Ocak 2021 tarihleri arasında başvurular alınırken Gerçekleşen dersler ile , 28 Aralık 2020 – 21 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılacak dersler tamamlanmıştır. İkinci tur başvuruları ise 4 – 17 Ocak 2021 tarihleri arasında alınacak ve dersler 11 Ocak – 7 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Müftü Derin “Haydi Türkiye Evden Kur’an Öğrenmeye” sloganıyla başlatılan program kapsamında 13 Kur’an Kursu Öğreticisi ve 4 İmam Hatip görevlimizin verdiği eğitime, 64 erkek ve 136 bayan olmak üzere 200 kursiyere eğitim verilmektedir.

Her geçen gün ilgi ve sayısı artan vatandaşlarımıza yönelik bu kurslara kayıtlar devam etmektedir. 14 yaşından büyük olup Kur’an okumasını bilmeyenler bu programa kayıt yaptırarak başlayabilirler.